ruyada.web.tr
rüya

Ana Sayfa | Soru Cevaplar | Yeni Makale Ekle | En Son Yapılan YorumlarRüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, rüyayı gören kişinin bundan sonraki yaşamında mutlu günleri işaret eder. Huzurlu bir yaşam, refah bir gelecek rüya sahibini beklemektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı tabir ederken, olumsuz yorumda yapmıştır. Rüyanın zarar veren bir kadına, geveze bir kişiye, akıl alamaz işlere karışan birine işaret ettiği yorumu yapılmıştır. Bazı yorumlarda bu rüya kişinin üzüleceğine, sağlık sorunları yaşayacağına ve etrafında istemediği sorunların olacağına tabir edilmiştir. Bu tür rüyalar genellikle bir kadınla ilişkilendirilir. Rüyayı görenin etrafında, çok yakınında hareketlerine dikkat etmeyen, dedikodu yapan ve herkesi çekiştiren bir kadına işaret edilmiştir.

Tavuk görmekle alakalı rüyalar kişinin sağlığına göre de tabir edilir. Hasta olanlar için şifa müjdesi, sağlıklı olanlar içinde beklenmedik bir hastalığa delalet eder. Bu rüyayı görenler ailesi içinden birinin üzüleceği bir haberini alabilir. Bu haber maddi anlamda olabileceği gibi, bazen manevi anlamda sorunlara tabir edilir. Rüya sahibinin çözemediği bir derdinin olmasına, birinden yardım almasına, bir yerden para beklediğine yorumlanır. Bu rüya hayallerin gerçekleşmesi, isteklerin kısa sürede olması gibi güzel tabirlerle yorumlanmıştır. Ayrıca bazı yorumcular tarafından yapılan tabirde, güzel huyları olan bir kadının varlığına delalet eder. Bu rüyayı gören için hayırlı bir kısmet şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişi bekar olursa, evlenebileceği biriyle karşılaşma şeklinde, evli olursa ailenin genişlemesi şeklinde tabir edilir.

Rüyada tavuk eti görmek, bu rüyanın tabiri gören kişiye bolluk getirir. Rızkının artmasına, işlerinin açılmasına, kazancının düşündüğünden fazla olmasına işaret eder. Yaşadığı sıkıntıların sonunun geldiğine tabir edilir. Bu rüyayı görmek üzüntü ve kederin bitmesine, sevinç ve mutluluğun yaşanmasına delalet eder. Rüyayı gören kişinin hisleri, düşünceleri dahi değişerek, daha olumlu olacaktır. Artık karamsarlık yerini umuda bırakacaktır. Hasta olanlar derdine şifa bulacak, derdi olanlar düze çıkacaktır. Aile içinde de huzurlu günler yakın zamanda başlayacak, rüya sahibinin mutlu olmasına neden olacaktır. Bunlara sahip olan kişiler, yaşamdan beklentilerini de yükseltir. Daha iyisini elde etmek için çabalar. Emeklerinin de karşılığını alırlar. Hayatta sahip oldukları her şeyde kendi çabalarının olduğunu bilirler.

Bu rüyanın tabirinde olumsuz yorumlarda yapılmıştır. İşlerin bozulmasına, bir işten zarar etmeye, gönül ilişkisinin kötüye gitmesine, para kaybına tabir edilir. Bazı hallerde sevilen bir eşyanın çalınmasına da yorumlanır. Eve hırsız girmesine, kayba işaret eder. Rüyanın böyle yorumlanması daha nadirdir. Genellikle hayra işaret eden bir rüya olarak kabul edilir. Elde edilecek bol parayı ve malı işaret eder. Rızık bakımından şanslı olunacak bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilir. Bazı yorumcularda rüyayı gören kişinin eşine dostuna yardımcı olmayan, kendini düşünen, haris biri olduğuna tabir yapmıştır. Bu kişinin başkalarına karşı cimri olduğuna, kendi için her türlü fedakârlığı yaptığına delalet eder. Bu kişilerin kendilerini değiştirmeleri daha kazançlı olacaktır. Toplumdaki saygınlıkları artacak ve sevilen bir kişi olmaya başlayacaklardır.

Rüyada çiğ tavuk görmek, bu rüya zahmetsiz bir kazancın işareti olarak kabul edilir. Ancak zahmetsiz kazanç, rüya sahibinin hataları sonucunda elde edilecektir. Kazanç için yapılacak hatalara yorumlanan bu rüya, kişinin zarar göreceğine işaret eder. Bu yüzden rüyayı görenlerin yaptıklarını bir daha gözden geçirmesi ve bu işten zarar görmeden çıkmayı bilmeleri gerekir. Hak etmediği kazançlar bir başkasının zararı olabilir. Başkasının hakkına girmemek için doğru adım atılmalıdır. Bu rüya aynı zamanda kişinin çevresindeki kişiler hakkında doğru olmayan şeyleri konuştuğuna, haksız yere onları itham ettiğine işaret eder. Rüyayı gören kişiler hakkı olmayan, çaba sarf etmediği, emek vermediği bir mal varlığına sahip olacaklardır. Bu mal varlığı sevilen bir kişinin miras payı olabilir, ikramiye olabilir. Bazen de haksız yollardan elde edilen kazanca işaret eder. Bu rüyayı görenin yaptıklarına göre tabir edilir.

Bu rüyanın yorumlarından biri de, iyi niyetli birinin hakkında kötü konuşmaların olacağına, hak etmediği şekilde yerileceğine tabir edilir. Rüyada çiğ tavuk görmek, başkasının günahını almaya, başkasını haksız yere üzmeye delalet eder. Bu rüyayı görenler yaptıklarını gözden geçirmeli, hatalarını düzeltmek için uğraşmalıdır. Doğru yolu bulmak, yaptıklarını telafi etmek için kendi çabası yeterli olacaktır. Başkalarını üzmeden, zarar vermeden, hatalarını düzeltmeleri gerekir. Rüya tabiri içinde hem rüyayı gören için, hem de etrafındaki dostları için yol gösterici tabirler yapılmıştır. Bu rüya iş yaşamındaki girişimleri, kazançları ve zararları da işaret eder. Yeni iş girişimlerinin habercisi olan bu rüya, kazancın müjdesini verebilir.

Rüyada tavuk pişirmek, rüya sahibi için yakın gelecekteki kısmetin habercisidir. Bu kısmet para olabilir, hayırlı bir eş olabilir, şifa habercisi olabilir. Hasta kişiler bu rüyayı gördüyse, hastalığının dermanını bulacak, sağlığına tez zamanda kavuşacaktır. Bekâr olanlar evlenebileceği bir kişiyle tanışacak, işleri bozuk olanlar paraya boğulacaktır. Borcu olup sıkılanlar, borcunu ödemek için kaynak bulamayanlar için müjdeli bir rüyadır. Kolay yoldan borçlarını ödemenin mutluluğunu yaşayacaklar. Sıkıntı borçla birlikte gelir, ancak bu rüya her derde deva olacaktır. Maddi ve manevi sıkıntıların sona ereceği müjdesi verilmektedir. Çabaların karşılığının alınması yakındır. Bundan sonra daha huzurlu bir yaşam rüya sahibini beklemektedir. Zorlu yolların sonuna gelinmiştir. Bundan sonra daha ferah ve mutlu bir yaşam sürülecektir. Rüya sahibi olumlu düşünürse, daha iyi koşullarda bir yaşamı olacaktır.

Bu rüya verilecek kararlarda dikkatli olunması gerektiğine de yorumlanır. Hatalı kararlar vermemek için, düşünmeye delalet eder. Her adımda, her kararda düşünerek hareket edilmelidir. Bu konuda en sevdiklerinizden destek almalısınız. Görüşüne güvendiğiniz, bilgili dostlarınızdan, yakınlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Bütün yolları denedikten sonra, istediğinizi elde etmek daha kolay olacaktır. Danışarak hareket etmek, yapılacak hataları azaltacaktır. Toplumda daha sevilen bir kişi olabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi ve manevi değerleri ihtiyacı olana kişilerle paylaşabilir, sorunları azaltabilirsiniz. Yakınlarınızın sorunlarına çare olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Bu rüya tabirinde aile yaşamı içinde yorumlar yapılmıştır. Evdeki huzursuzluk, kavga bitecek, daha mutlu bir yaşam sürmeye başlayacaksınız. Eşle anlaşmazlık yaşayan kişilere müjde verilmiştir. Küçüğün büyüğe saygı duyduğu, büyüğün küçüğü sevdiği bir döneme girilecektir. Evdeki huzur kişinin yaşamına da olumlu yansıyacaktır.

Rüyada tavuk yumurtası görmek, maddi açıdan rahatlık olarak tabir edilir. Bu rüya görenlere zengin bir yaşam müjdesi vermektedir. Yaşamında bolluk ve bereket eksik olmayacak, sıkıntılar geride kalacaktır. İşinden kazanacağı para artacak, daha fazla rızık elde edecektir. Yeni iş girişimleri ve kariyerinde yükselme olacaktır. Bundan sonra sıkıntı çekmeyecek, zorlukları aşmak için zorlanmayacaktır. Bazı yorumcular bu rüyayı başkaları hakkında konuşmaya, fitneye ve kötülüğe tabir etmiştir. Rüyayı gören kişinin dedikodu yapmaya meyilli olduğuna, başkaları hakkında kötü düşünceleri olduğuna işaret eder. Bu rüyanın başka bir yorumu da, rüya sahibinin evlat sahibi olmasıyla ilgilidir. Erkek çocuklarının olacağına işaret eder. Çocuğu olanlar içinde evladının iyi bir mevkiye gelmesine tabir edilir. Evli olmayanlara da, ileride mutlu bir evlilik işareti sayılır. Aile olma adına emin adımlarla ilerlediği müjdesi verilir.

Bu rüya aynı zamanda ev içindeki tartışmalara, anlaşmazlıklara delalet eder.

Rüyada Tavuk Görmek

Fikir ayrılıklarının olacağını gösterir. Bu nedenle rüyayı gören kişiler daha dikkatli olmalıdır. Gereksiz tartışmalara girmeden yaşamına devam etmelidir. Başkalarına düşüncelerine saygı duymayı öğrenmelisiniz. Rüyanın tabirinde genellikle olumlu yorumlar vardır. Bunlardan biri de ardı arkası kesilmeyen nimetlerdir. İhtiyaçtan fazla rızık elde etmeye tabir edilir. Bu rüyayı görmek kişinin yaşamındaki maddi dengeleri olumlu yönde değiştirecektir. Çok çaba sarf etmeden kazanç artışı olacak, ihtiyacından çok para gelecektir. Bunlarla yatırım yapma, mal sahibi olma kolaylaşacaktır. Rüyayı gören yaşamına zengin biri olarak devam edecektir.

Rüyada tavuk kümesi görmek, toplum içinde saygın bir kişiliğe sahip olmaya işaret eder. Toplumda sözü geçen biri olmaya, düşüncelerinin herkes tarafından olumlu karşılanmasına delalet eder. Rüyayı gören kişi etrafında sevilen ve sayılan biridir. Lafı dinlenir, sözü yerine getirilir. Yaptıkları işleri planlı olarak yapar, hata yapmaktan kaçınırlar. Bu rüya birde hayallerin gerçeğe dönüşmesine tabir edilir. Beklenmeyen bir anda ele geçen paraya, dargın olunan kişiyle barışmaya, çözümlenmeyen işin sonuçlanmasına işaret eder. Kişi yaşamını sorgulayarak böyle olumlu tabirler yapabilir. Evli olanlar için aileye yeni birilerinin katılmasına, evlat sahibi olmaya, ev almaya delalet eder. Bekâr kişiler içinde yeni gönül dostlukları kurmaya, karşı cinsten biriyle anlaşmaya tabir edilir.

Bu rüyayı görmek kişiye güzel gelişmeleri, huzuru müjdeler. Yeni girişeceği işlerin kendisine uğur getireceğini, bunlardan kazançlı çıkacağını gösterir. Zorlukların sona ermesine, yeni dönemde her şeyin daha kolay halledileceğine tabir edilir. Etrafındaki kişilerle daha kolay dostluk kuracağına, iyi ilişkiler içinde olacağına yorumlanır. Bazı hallerde rüyayı gören kişinin kendini yalnız hissedeceği bir döneme gireceğine işaret eden bu rüya, haberci gibidir. Kişinin arkadaşlarıyla iyi geçinmesi bu soruna çare olacaktır. Onlar hakkında iyi şeyler konuşmak, kötülükten uzak durmak hakkında hayırlı olacaktır. İş girişimlerinde de emin adımlar atmalı, zarar göreceği işlerden uzak durmalıdır. Ev alma gibi bir isteği olanlarda kısa sürede bu hayallerini gerçeğe dönüştürecektir.

Rüyada tavuk almak, hayallere kavuşmak için biraz çaba gösterilmesine işaret eder. Rüya sahibinin işine dört elle sarılması, isteklerine kavuşmak için çabalaması gerekir. Hızlı adımlarla istediği her şeyin sahibi olabilir. Ancak doğru yoldan ayrılmaması, hata yapmaması gerekir. İşinde, ailesinde istediği gelişmeler olacaktır. Ev kurmak artık hayal olmaktan çıkacak, istedikleri ayağına kadar gelecektir. Sevdiği kişiyle nikâh kıymak, sevdiği kişiden evlat sahibi olmak bu rüyayı görenler için fazla uzak değil. Eğer rüyayı gören kişinin bu istekleri varsa en kısa sürede gerçekleşecek, yaşamını başka biriyle paylaşmaya başlayacaktır. Bu tür rüyalar genellikle hayırlı gelişmeleri, işleri ve arkadaşlıkları işaret eder. Bu rüyayı görmek iyidir, kişinin yaşamını bir anda değiştirebilir.

Çalışan kişiler içinde iyi bir rüya sayılan, işlerinde açıklık, para kazanmada kolaylık sağlayan bu rüyayı gördüğünüzde şükretmeyi unutmayın. İşinizde hata yapmamak için çalışın, başkalarının yardımını alın, gerekirse bilen birine danışın. Rüyanın olumsuz tabirinde ise, iş yüzünden zarar etmek, arkadaşlıktan zarar görmek, eşten hayır görmemek gibi yorumlar yapılır. Bu yüzden rüyayı her şeyiyle ele almalı, yorumlarınızı buna göre yapmalısınız. Yaşamınızda başarısız biri olmak yerine, istediğini elde edebilen, hak ettiği alan biri olmayı tercih edin. Her türlü aksiliğe hazırlıklı olun, düşüncelerinizi olumlu olaylara yönlendirin. Arkadaşlarınızla iyi geçinin, akrabalarınızı kıracak işler yapmayın. Parayla her şeyin olacağını düşünmeyin. Bu rüyayı gördüğünüzde, yapmanız gereken işlerin olduğunu, hatadan dönmeniz gerektiğini anlamalısınız.

Rüyada tavuk kovalamak, rüya sahibinin bu rüyayla isteklerine kavuşmak için yeteri kadar gayret gösterdiği tabiri yapılır. Kişi ne yapsa bunun karşılığını alacak, daha mutlu bir yaşamı olacaktır. Rızkını helal yollardan kazanacak, haramdan uzak kalacaktır. Kazandığı parayı doğru yolda harcayacak, yaşamı için yatırım yapacaktır. Hem kendisi için, hem de sevdikleri için iyi şeyler yapacaktır. Başka bir yorumda bu rüya için, kişinin zorlu yollardan geçtiği, elde ettikleri için meşakkatli bir yoldan geçtiği tabiri yapılır. Buna rağmen kişinin yaşam sevinci kaybolmayacak ve daha güzel şeylere kavuşacaktır. Zorluklar onu yıldırmayacak, verdiği emekler karşılığını bulacaktır. Bu rüyayı gören kişilerin her alanda bir çalışması vardır. Kazancını değişik alanlardan sağlar. Ancak bu onun yorulmasına neden olur. Bu yüzden kendisine destek olacak, yardımlarını esirgemeyecek bir dosta ihtiyacı vardır. Buna sahip olması da yakındır.

Bu rüyayı görenler istediklerinin peşinden gitmeyi sever. İhtiyacı olan her şeyi kovalamayı sever. Borcu olanlar parayı, sevgiye ihtiyacı olanları aşkı, yardıma ihtiyacı olanlarda arkadaşlığı kovalar. Sağlık sorunları olanlarda şifa bulmayı ister. Rüyayı görenler yaşamında neye ihtiyacını olduğunu düşünerek gördükleri rüyayı yorumlayabilir. Karamsar olmadan, iyi niyetini kaybetmeden hareket etmeleri gerekir. Aile içinde sorunları olanlarda eşiyle arasını düzeltebilir, kavgalara son verebilir. Bu rüyayı görmek bir anlamda kişinin yaşamına huzurun gelmesini sağlayacaktır. Bundan sonra daha sakin bir yaşam sürecek, çocuklarının hayırlı bir evlat olmalarına, iyi bir yaşam sürmelerine tanıklık edecektir.

Rüyada tavuk pisliği görmek, bu rüyayı görmekte genellikle kişinin çok para sahibi olmasıyla tabir edilir. Bu para iş yaşamından kazanabileceği gibi, bazen miras yoluyla, bazen de şans oyunlarından kazanılan ikramiye ile elde edilebilir. Rüya sahibi parayla her şeyi elde edebileceğini düşünür. Ancak bu düşüncesinden bir süre sonra vazgeçecektir. Yaşamına paranın girmesiyle bir anda her şeyin alt üst olacağına şahit olacaktır. Dengeler bir anda değişecektir. Kişi eş, dost tarafından gösterilen ilginin sadece paraya dayandığını görecektir. Bu rüya bazen kaybedilmiş bir yakının yardıma ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu kişiye yardım etme şeklinde tabir edilir. Onun adına hayırda bulunmak, onun borçlarını kapamak gibi yorumlar yapılır.

Bu rüyanın tabirinde maddi zorluk çekmek, para kazancının azalması, para kazanmada zorluk çekme, işlerin kötüye gitmesi gibi yorumlarda vardır. Bu rüyayı haberci olarak kabul edenler bunu daha kolay aşacaktır. Biraz daha çaba göstererek zorlukları aşmayı bilecek, işlerini yoluna koyacaktır. Olumsuz şekilde yapılan tabire göre de, bu rüya ölüm habercisi, zorluk çekme şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı böyle yorumlamak için kişinin yaşamına bakması gerekir. Etrafında hasta bir yakını varsa, maddi zorluk içinde olan biri varsa olumsuz tabirler onu etkileyebilir. Bunun dışında rüya yorumu olumlu şekilde yapılabilir. Rüyayı olumsuz tabir etmek pekte uygun olmaz. Bu dünyada kimsesi olmayan biri içinde, yeni dostlukların kurulması şeklinde tabir yapılır. Akraba olmasa bile insanın dostlarıyla iyi bir yaşam sürmesi mümkündür.

Rüyada tavuk görmek, genel olarak iyidir, yorumları da olumlu şekilde yapılmalıdır. Rüyayı gördüğünüz gibi tabir etmelisiniz. Genel olarak tavuk görmek rüyalar görenler için güzel haberleri, gelişmeleri, olayları yaşamına sokacaktır. Rızkın bolluğuna, kazancın artmasına, ikili ilişkilerin düzene girmesine işaret eder. Rüya sahibi ihtiyaçlarını gözden geçirirse, yeni sahip olacakları hakkında daha kolay fikir sahibi olabilir. Bu rüya sağlık sorunları olan kişiler içinde, sıhhat ve afiyete yorumlanır. Hastalığın şifa bulmasına, iyileşmeye delalet eder. Karamsarlığa kapılmadan, ümidi kesmeden beklemek, kişiyi iyi bir sonuca ulaştıracaktır.

Yayınlanma Tarihi : 05.07.2017 11:17:07

Rüyada Tavuk Görmek Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

Yorum Yapılmış "Rüyada Tavuk Görmek"

Nurettin

Ruyada 3 tane tavuk pismis olarak alacam sonra tavuk lari verir misin dedim sonra adam caldi tavuklari yaninda ekmek var kostum pesinden adami gordugum anda ust koprude kacti gitti onu ariyorum sonra geri dondum isyeri onunde cok kalabalikti oto satisi var hemde hemde pisrim tavuklari yaninda var araba satisi var insan cok var pencere hava geciyor onu kapatiyorum olmuyor yine hava geciyor yerleri supuruyorum olmuyor

2018-10-01

Kullanıcı oyu: 4,5

Bahar

Ne kadar uzun bir yazı bu ya okumaktan içim geçti

2017-11-11

Kullanıcı oyu: 4,5
Diğer () yorumu göster

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek, rüya tabirlerinde rüyada aslan görmek çok çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Şimdi bu rüyanın ayrıntılı hallerini ve bu ayrıntılı rüyaların hangi anlamlara geldiklerini inceleyelim....

Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada tavşan görmek, eşi tarafından aldatılabileceğine, çok dikkat etmesi gerekeceğine yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine, harama el uzatmayacağına, bol kazanç elde edeceğine delalet etmektedir....

Rüyada Süt Aldığını Görmek

Rüyada süt aldığını görmek, Rüyada görülen süt, zorlanmadan elde edilecek paraya ve başarıya işaret edilmektedir. Rüyada süt aldığını görmenin, sözünü yerine getirmesine, bol bereketli işler yapacağına, mutluluğa, zorluk çekmed...

Rüyada Kağıt Para Vermek

Rüyada kağıt para vermek, Birçok farklı yorum düşüncesiyle rüya sahibi için eline geçen paranın kıymetini bilmemesi ve çok gereksiz para harcamasına yorumlanmaktadır. Farklı bir yorum düşüncesiyle rüya sahibinin hiç maddi sıkıntı...

Rüyada Ceviz Ağacı

Rüyada ceviz ağacı: Çeşitli tabirler ile yorumlanan rüyada ceviz ağacı farklı şekiller ile açıklanabilir. Diyanet, İslam büyükleri ya da yorum yapan düşünürler farklı şekillerde açıklanmaktadır. Rüyada ceviz ağacı görmek sinirli,...

Rüyada Taze Ceviz Görmek

Rüyada Taze Ceviz Görmek, Rüya sahibinin olması imkansız olarak gördüğü oldukça çetin olan işlerinin yakın bir zamanda yoluna gireceğine, fakirlikten kurtulmaya, hayırlı işlerle uğraşmaya, şan ve şöhrete, iç huzuruna, rüya sahibin...

Rüyada Elbise Giymek

Rüyada elbise giymek, bu rüyanın yorumu oldukça geniş kapsamlıdır. Giyilen elbisenin durumuna, rengine, kısalığına, uzunluğuna, mevsimlik olup olmamasına göre çeşitli şekillerde yorumlanır. Bu rüyayı görenler rüyadaki her detayı d...

Rüyada Büyük Ceviz Görmek

Rüyada büyük ceviz görmek, görülen rüyanın hayır ile yorumlanması gerekirken rüyalar içerisinde yer alır. Rüyada ceviz görmek oldukça hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin helal malına delalet ederken; bu kişinin sağlıklı bir hayat sür...

Rüyada Elbise Görmek

Rüyada elbise görmek, yorumcuların farklı konularda ele aldığı rüyalardan biridir. Genel olarak iyi tabirlerle yorumlansa da, rüyada elbise görmek bazen rüyayı gören kişi için olumsuzda tabir edilir. Rüya sahibinin kendi için elbi...

Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | Yardım Forumları

rüya, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Mart - 2020